Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας με τους παρακάτω τρόπους:

Διεύθυνση: Ολυμπίας 40, 15124 Μαρούσι

Τηλέφωνο: 2106109557

Fax : 2106199460

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι πόρτες εισόδου απο οδό Ολυμπίας-Παιδείας και οδό Νάξου κατα τη διάρκεια λειτουργίας του σχολείου για λόγους ασφαλείας είναι κλειστές. Υπάρχει κουδούνι στην είσοδο της οδού Νάξου ώστε να διευκολυνεται η πρόσβαση στο σχολείο.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ(ΣΤΑΣΗ ΝΕΡΑΤΖΙΩΤΙΣΣΑ)

Στο γεφυράκι του σταθμού-άνω επίπεδο-εκδοτήρια εισιτηρίων (ΟΔΟΣ ΝΕΡΑΤΖΙΩΤΙΣΣΑΣ) έχουμε στην πλάτη μας το ΟΑΚΑ, κατεύθυνση ΠΡΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ, δεξιά μας στο βάθος η Λ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ, αριστερά μας οι γραμμές του ηλεκτρικού και το MALL. Κατηφορίζουμε το γεφυράκι και στο πρώτο στενό στρίβουμε δεξιά ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΝΗΡΗΙΔΩΝ. Στα 50 μέτρα στρίβουμε αριστερά στην οδό ΝΑΞΟΥ(αδιέξοδο). Στο βάθος η είσοδος του 5ου ΓΕΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

ΑΠΟ Λ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ(ΚΟΜΒΟΣ – ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ – ΥΨΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ)

Στο δακτυλίδι της Κηφισίας στρίβουμε στην πάροδο της Αττικής οδού και πάμε παράλληλα στην Αττική οδό με κατεύθυνση την Ελευσίνα και ακολουθούμε τις πινακίδες «προς ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ». Μετά την 1η διασταύρωση(γεφυράκι Αττικής οδού) συνεχίζουμε ευθεία, ο δρόμος κατηφορίζει και ανηφορίζει. Φτάνουμε στο τέλος του δρόμου και στρίβουμε δεξιά – προς ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ. Στο 2ο δρόμο στρίβουμε αριστερά στην οδό ΠΑΙΔΕΙΑΣ περνώντας μπροστά από το πάρκο του ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ. Στο βάθος (αδιέξοδο) της οδού ΠΑΙΔΕΙΑΣ η είσοδος του 5ου ΓΕΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.